Przypadki zatrzaśnięcia kluczy w aucie lub zablokowania zamka samochodowego z innej przyczyny potrafią doprowadzić do frustracji. W końcu kto może sobie pozwolić w dzisiejszych czasach na takiego pecha i stratę czasu! Częstotliwość, z jaką ślusarze odbierają zgłoszenia w sprawie otwierania zamków, mówi sama za siebie. Wiele osób szuka informacji, ile kosztuje awaryjne otwieranie samochodu – warto zdać sobie sprawę, że zamówienie tej usługi ślusarskiej jest znacznie bardziej opłacalne niż amatorskie próby.
Cennik usług ślusarskich – awaryjne otwieranie samochodów
Zawsze, gdy znajdziesz się w potrzebie awaryjnego otwierania samochodu, zadzwoń do Pogotowia zamkowego. Usługi ślusarskie świadczone 7 dni w tygodniu, to gwarancja szybkiego rozwiązania problemu z zablokowanym zamkiem samochodowym o każdej porze dnia. Oczywiście w przypadku usług ślusarskich cennik ma określone pozycje, tak jak wszędzie – ale zdecydowanie bardziej opłaca się fachowa pomoc doświadczonego ślusarza, niż samodzielne siłowanie się z zamkiem albo nawet niebezpieczne wybijanie szyby w aucie. Zobacz, dlaczego.
Czy cena awaryjnego otwierania auta jest wysoka?
W stosunku do możliwych kosztów, jakie poniesiemy wskutek amatorskiego działania – na pewno nie. Oczywiście cennik Pogotowia zamkowego może wyglądać inaczej w zależności od regionu, ale można przyjąć, że awaryjne otwieranie samochodów kosztuje od 200 zł. Biorąc pod uwagę fachowość, z jaką profesjonalny ślusarz zabiera się za to zadanie, a także całodobową dyspozycyjność, trzeba przyznać, że to atrakcyjna oferta. Dokładny cennik awaryjnego otwierania samochodów zależy też od zastosowanego zamka. W przypadku zamka podwójnie ryglowanego cena awaryjnego otwierania auta będzie się zaczynać od 220 zł. Podane przez ślusarzy stawki obejmują zarówno robociznę oraz dojazd na miejsce, uzgodnione w rozmowie z przedstawicielem Pogotowia ślusarskiego.
Czego nie robić, gdy zatrzaśniesz klucze w aucie?
Jeżeli nie będziesz mógł się dostać do auta przez zablokowany zamek, w żadnym wypadku nie podejmuj amatorskich działań, o których była mowa już powyżej. Weźmy za przykład niestety powszechne wybijanie szyby – można się przez to pokaleczyć, nie mówiąc już o wysokich kosztach wstawienia nowej. Zdecydowanie taniej wychodzi zamówienie otwierania zamków w Pogotowiu ślusarskim. Nie poleca się również otwierania zamka śrubokrętem czy scyzorykiem ani nawet spinaczem biurowym. Takie działania nie dają dobrych rezultatów, a mogą tylko uszkodzić mechanizm. Podważanie szyby i wciskanie na siłę drutów też może źle się skończyć – z wielką rezerwą należy traktować rady przechodniów, którzy w ten sposób chcieliby pomóc. Finalnie zamiast wyładowywać złość na aucie, lepiej podjąć trzy kroki w celu rozwiązania problemu z zamkiem: zadzwoń do Pogotowia zamkowego oraz sprawdź, czy nie masz przy sobie zapasowego klucza (będąc blisko domu, można po niego podskoczyć). Możesz też poprosić kogoś z rodziny, aby Ci go podrzucił. W razie braku takiej możliwości skorzystaj z obsługi zaufanego ślusarza.